Sul on koer

Niisiish… juhtusin nägema Reporterit. Ma ei tee seda just tihti, eelistades pigem uudiste allallikaid, kuid mis teha, teinekord pult vääratab ja seal see ongi – Reporter.

Seal näitas hundikoera, kes väidetavalt toodi heast pere, kuid kes nägi välja kribu ja tõsiselt kehvas seisus olevat. Mind ärritas kuidas sellest rääkiv reporter sellest enda esitluse tegi, nagu kaevaks keegi selle peale talle juba hauda – me elame Eestis!

Aga see polegi tähtis. Rohkem kui kehv reporter ärritas mind selle koera omanik, kel jätkus jultumust veel ennast õigustada. Vaata koera! Kui su koer selline välja näeb – mis õigustust sa veel omad, et teda tagasi küsida? Kuid OLEKS on alati paha poiss, eriti loost kus minevik tuleb selja taha jätta ja lootus kõige sügavamast Pandora laekast üles korjata, et loomal jätkuks jõudu edasi elada ja tegutseda ning ta uue ja palju parema peremehe leiaks.

Ma olen nõrguke kui asi läheb loomapiinamiseks ja leian, et selle eest peaks eksisteerima kõige karmimad võimalikud karistamisviisid. Miks? Tegemist on ju loomaga? Aga vot täpselt selle pärast – kui sa ei oska ringi käia isegi loomaga, kes on sinu vastu võimetu ning ennast valitseda, tema eest hoolt kanda, teda armastada – mida sa siis veel inimese puhul teed? Pealtnäha armastav naine ei ole armastav naine kui ta lemmikloom – ta oma pereliige, kelle ta vabatahtlikult on oma perre kaasanud – on sellises seisus.

Moraalitsev? Ehk tõesti, kuid olles praegu ise selle keskel, et mu oma lemmikutel saaks lähitulevikus kergem elu olema, on väga raske näha sellist pilti reporterist ning seda enam ärritavad mind inimesed, kes oma lemmikute eest hoolt ei kanna. Selle pärast, et rohud ja opid on kallid? On.  Ka lapse ülalpidamine on kallis ja auto omamine ja veel sadaüks asja, mida me tänapäeval nii väga ihkame. Lemmik on ka kallis – viisidel, mida sa hinnata ei oska enne kui see hetk käes on, mil sa käid tema nimel põrgust läbi ja ta sulle pärast oma suurte sõnnelike silmadega otsa vaatab.  Nagu iga teine su pereliige.

Advertisements

Leave a comment

Filed under Drama

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s